Uživatel:JanKozinski

Z WikiSkript

Noir.jpg
Rank Administrátor.svg
Jsem členem WikiTýmu
na úrovni administrátor.
OpenMoji-color 15.0.0 1F938.svg
Ve WikiTýmu působím také jako roztleskávačka.


Jméno mé zní Jan Kozinski, známa jest má osoba též pod přezdívkou "Johannes".

Jsem absolventem Adiktologie na 1. lékařské fakultě UK. Potom jsem rok předstíral, že studuju matfyz na UJEP, nebo že studuji medicinální chemii na svojí Alma mater.

Na Wikiskriptech se snažím především opravovat a psát články týkající se toliko chemie, závislostí, psychiatrie, neurověd a farmakologie. Jelikož jsem byl recentně jmenován Administrátorem na Wikiskriptech, neváhejte se s případnými dotazy obrátit na mě (můžete mi např. napsat e-mail), a nebo daleko lépe - na někoho jiného z našeho týmu :o)))

25.10.2019, 5:56 - toto je má jubilejní 1000. editace a nemá pražádnou výpovědní hodnotu.

To, co mě vždycky rozveselí :)
Udělil CeSt za "hromadu práce"
Udělil Václav Rejlek za moje první výtvory
Udělil Jiří Gurka za práci na článku o duševních poruchách způsobených užíváním psychoaktivních látkách (který jsem psal pod vlivem psychoaktivních látek)

Záliby[upravit | editovat zdroj]

Sport, pyrotechnika, chemie, biochemie, studium, vaření, zpěv, kytara, tvůrčí psaní, PC hry, farmakologie, psychologie, psychiatrie, logika, matematika, chemie, psaní komiksu (for real).

Předchozí studium[upravit | editovat zdroj]

2009-2011 Mendelovo gymnázium Opava
2011-2013 Gymnázium Karla Sladkovského, Praha
2013-2016 1. Lékařská Fakulta Univerzity Karlovy, obor Adiktologie
2016-2017 Přírodovědecká fakulta Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, Fyzika + Chemie
2017-2021 Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy, obor Medicinální chemie

Články[upravit | editovat zdroj]

Níže uvedené články jsou dílem převážně mým, jsem tedy jejich autorem, nebo jsem na jejich podobě nezanedbatelnou měrou participoval. Uděláte mi radost, pakliže si je pročtete a upozorníte mne na případné nedostatky, nebo navrhnete nějakou změnu či vylepšení.

"Dokončeno" (na WS není nikdy článek dokončen!):

Hesla:



Ostatní:
Open Labyrinth

Rozpracováno[upravit | editovat zdroj]

  • Absence - Vypracovat heslo
  • Amfetaminy - Děs běs, zařadit mezi amfetaminy i methylfenidát může jen vtipálek, nebo naprostý laik. Citace odkazuje na dílo doc. Balíkové, na jejíž přednášky jsem měl tu čest chodit v předmětech Toxikologie a Analytická toxikologie. Jsem si docela jistý, že ve zdroji mezi amfetaminy rozhodně methylfenidát zařazen není. Článek byl původně součástí hrůzy zmíněné v následujícím bodě ↓.
  • Abúzus návykových látek
    - dopsat (ideálně během wikivíkendu), rozdělit/sjednotit související články, upravit na ně přesměrování, vyřešit rozbalovací menu pro kódy MKN (aby se nemusela zobrazovat celá tabulka) - pokud to bude možné, tak přidat i vysvětlení pro 4. znak diagnózy (např. F10.3 - odvykací stav po užívání alkoholu) - lze vytvořit rozbalovací menu, kde by se zobrazovaly první dva řádky a pak např. slovo "více", nebo "rozbalit" a po rozkliknutí by se zobrazovala celá tabulka (kontaktovat Slepiho) + víceúrovňové rozbalovací menu? Např. takto: po rozkliknutí celé tabulky jako např. ZDE by bylo možné rozbalit subkategorii, a ještě jednu podúroveň, ve výsledku by to tedy vypadalo TAKTO. Poslední úroveň už by pouze odkazovala na článek (nebo v případě hesla zobrazila definici nebo význam nějakého termínu).
  • Návykové látky - přepracovat a doplnit
  • Zaklínění - přesunout/doplnit/smazat?
  • Fomepizol - má smysl ponechávat vypracovaný celý článek pojednávající o jednom léčivu, které navíc není v ČR dostupné?
  • Vytvořit navbox k OPL.
  • Kontaktovat Dr. Vejražku - jaký infobox použít v případě sloučeniny/drogy, která není léčivem?
  • Psychofarmaka - přečíst diskuzi, upravit členění, rozpracovat, vnořit články nebo šablonu s podrobnostmi, prolinkovat apod.
  • Artroskopie - ať tam ten pahejl není dlouho, jinak to - přísámbůh - dodělám sám!
  • Neurotransmitery - uvést článek na pravou míru, či alespoň natolik opravit, aby si člověk po přečtení nemusel navyšovat dávku stopmagorinu
  • Vědomí a jeho poruchy - rozdělit na více stránek, na stávající zachovat pouze dělení a stručnou charakteristiku jednotlivých stavů. Vysvětlit rozdíl mezi luciditou a vigilitou.


Plánuje se do budoucna: