Diskuse s uživatelem:Fabera.petr: Porovnání verzí

Z WikiSkript

m (Nahrazení textu „Petra Kajzara“ textem „Slepiho“)
 
(Není zobrazeno 27 mezilehlých verzí od 13 dalších uživatelů.)
Řádek 6: Řádek 6:
Doslechla jsem se, že jste se upsal k práci v terminálovně. Ráda bych Vám pomohla zorientovat se v práci redaktora ve WikiSkriptech - mrkněte na [[Fórum:Pokyny pro redaktory]] - najdete zde podrobnou instuktáž. Pokud Vám cokoli z toho nebude jasné, ráda se Vám to pokusím vysvětlit a případně Vám pomohu. Bohužel nejsem k dispozici osobně, ale můžete mi napsat do [[Uživatel diskuse:Valtameri|diskuse]] nebo [[Speciální:Emailuser/Valtameri|poslat e-mail]].  
Doslechla jsem se, že jste se upsal k práci v terminálovně. Ráda bych Vám pomohla zorientovat se v práci redaktora ve WikiSkriptech - mrkněte na [[Fórum:Pokyny pro redaktory]] - najdete zde podrobnou instuktáž. Pokud Vám cokoli z toho nebude jasné, ráda se Vám to pokusím vysvětlit a případně Vám pomohu. Bohužel nejsem k dispozici osobně, ale můžete mi napsat do [[Uživatel diskuse:Valtameri|diskuse]] nebo [[Speciální:Emailuser/Valtameri|poslat e-mail]].  


V současné době máme ve Wikiskriptech poměrně mnoho článků, které je potřeba [http://www.wikiskripta.eu/index.php/Kategorie:Ke_zpracování dodělat] a [[Fórum:Pokyny pro redaktory|zařadit do portálů]] (vytvořit na ně v příslušných portálech odkazy). Záleží ale hlavně na Vás, jakým způsobem máte chuť ve WikiSkriptech pracovat. Osobně bych Vám doporučila vyhledat (například pomocí příslušné kategorie) obor, který Vás zajímá, a články v něm zařazené pročíst, ověřit jejich původ (nejedná se o copyvio?), opravit pravopis a typografii, upravit nadpisy a členění, doplnit kategorie, vytvořit na ně přesměrování synonym a odkazy z příslušných portálů, zkompletovat parametry šablony redakce,.... Na druhou stranu, pokud máte chuť aktivně psát nové články, jsou taktéž vítány. Jenom při tom nezapomínejte také na práci redaktora : )
V současné době máme ve Wikiskriptech poměrně mnoho článků, které je potřeba [https://www.wikiskripta.eu/w/Kategorie:Ke_zpracování dodělat] a [[Fórum:Pokyny pro redaktory|zařadit do portálů]] (vytvořit na ně v příslušných portálech odkazy). Záleží ale hlavně na Vás, jakým způsobem máte chuť ve WikiSkriptech pracovat. Osobně bych Vám doporučila vyhledat (například pomocí příslušné kategorie) obor, který Vás zajímá, a články v něm zařazené pročíst, ověřit jejich původ (nejedná se o copyvio?), opravit pravopis a typografii, upravit nadpisy a členění, doplnit kategorie, vytvořit na ně přesměrování synonym a odkazy z příslušných portálů, zkompletovat parametry šablony redakce,.... Na druhou stranu, pokud máte chuť aktivně psát nové články, jsou taktéž vítány. Jenom při tom nezapomínejte také na práci redaktora : )


Máte-li jakýkoliv dotaz, jsem tu pro Vás. S pozdravem --[[Uživatel:Valtameri|Valtameri]] 16. 3. 2010, 16:50 (UTC)
Máte-li jakýkoliv dotaz, jsem tu pro Vás. S pozdravem --[[Uživatel:Valtameri|Valtameri]] 16. 3. 2010, 16:50 (UTC)


=Crohnova choroba=


Crohnova choroba je spolu s [[ulcerózní kolitidou]] poměrně vzácným typem zánětu trávící trubice. Závažnost a problematická léčitelnost ale z Crohnovy nemoci činí chorobu hodnou delší zmínky. Tímto zánětem může být postižena kterákoliv část trávící trubice, nejčastěji to však bývá konec tenkého střeva. Nemoc se objevuje spíše u mladých lidí ve věku mezi 20 až 30 lety.
==Rady :-)==
Ahoj Petře,
 
šel dneska v terminálovně net? Koukám, že jsi se do vkládání pustil až na večer, ale přesto s vervou :-) Měla bych dvě připomínky nebo-li (lépe řečeno) rady. První: Pokud poprvé ukládáš nově vložený článek, vyplň jako shrnutí editace "''Vloženo se souhlasem...''" dle zdroje, ze kterého to bereě. Přesná věta pro každý tam uvedený zroj je na [[Fórum:Úkoly pro redaktory|fóru]]. Druhá: Podívej se na ty dva Tebou vložené články a na to, jak jsme je upravili, aby vypadaly o něco přátelštěji. Konkrétní změny jak jsme to provedli, zjistíš po kliknutí na záložku Historie a porávnáš verze. Snad Ti malé rady pomůžou v rychlejším zorientování v prostředí WikiSkript. Ať se daří! S přátelským pozdravem --[[Uživatel:Kotletka|Kotletka]] 17. 3. 2010, 23:03 (UTC)
 
== Pískoviště ==
 
Milý kolego, vidím, že jste se pustil do úprav článku o divertikulóze a chcete tak udělat na svých stránkách před ostrým vložením. To je chvályhodné. Jen bych chtěl doporučit, abyste k tomu místo své diskusní stránky použil své "pískoviště" - klikněte na odkaz Moje pískoviště vpravo nahoře. Diskusní stránka je určena pro komunikaci mezi uživateli; o změnách na ní jsou informováni všichni, kteří Vám někdy psali do diskuse atd. Ať se Vám daří!--[[Uživatel:Mvejr|MUDr. Martin Vejražka, PhD.]] 24. 3. 2010, 13:07 (UTC)
 
::Dobrý den,
::děkuji za upozornění. Už jsem na svém pískovišti :)
::--[[Uživatel:Fabera.petr|Fabera.petr]] 24. 3. 2010, 13:23 (UTC)
 
==Jak dál==
Milý Petře,
 
právě jsem procházel Vaše příspěvky a vidím, že se Vám hezky daří! Projděte si jejich histori a podívejte se, jak Vám je ostatní upravovali. Já jsem právě dokončil [[Dermatitis herpetiformis]] (díky za doplnění citace); tento článek vypadá velmi dobře a může v nynější podobě sloužit jako vzor hezky zpracovaného textu.
 
Je na čase, abyste se posunul o kousek dál :-)  Prosím, seznamte se se šablonou {{š|Redakce}} a začněte ji používat. Články označené touto šablonou se řadí do [[:Kategorie:Redakce]]; začněte takto zařazené články procházet a pokuste se je redakčně upravovat a vylepšovat.
 
Prohlédněte si také Poslední změny a projděte ve Fóru [[Fórum:Pokyny pro redaktory|Pokyny pro redaktory]] a další části věnované redakci.
 
Asi také bude na čase, abyste požádal některého správce o konzultaci. Pokud jsem nic nepřehlédl, konzultovala s Vámi naposledy [[Uživatel:Kotletka|Kotletka]], můžete se tedy přihlásit opět [[Uživatel:Kotletka/Konzultace|k ní]], nebo se napište na některý z [[Uživatel:Mvejr/Konzultace|mých termínů]].
 
Držím palce, aby se Vám i nadále tak hezky dařilo!
 
(Pozn.: Trochu jsem Vám uklidil diskusní stránku. Pokud potřebujete víc pískovišť, zakládejte stránky pojmenované třeba [[Uživatel:Fabera.petr/PískovištěA]], [[Uživatel:Fabera.petr/PískovištěB]] atd. Nemusíte se ale bát tvořit přímo na "ostrých" stránkách. V případě potřeby označte rozdělanou práci vložením šablony {{š|Pracuje se}}. Pokud byste potřeboval něco z toho, co jsem smazal z této diskusní stránky, najdete to [https://www.wikiskripta.eu/index.php?title=U%C5%BEivatel_diskuse:Fabera.petr&oldid=29282 zde].)
--[[Uživatel:Mvejr|MUDr. Martin Vejražka, PhD.]] 2. 4. 2010, 15:57 (UTC)
 
== Pískoviště ==
Ahoj Petře, Tvůj článek o žloutence jsem z diskusní stránky přesunul na Tvé [[Uživatel:Fabera.petr/Pískoviště#Žloutenka|pískoviště]]. Odkaz na své pískoviště najdeš i v menu vpravo nahoře mezi odkazy "moje diskuse" a "nastavení". Prosím, používej na své pokusy opravdu jen pískoviště - vše, co vložíš na tuto diskusní stránku, přichází zbytečně ostatním redaktorům na jejich e-mail. Jinak se Ti daří výborně, nemusíš se vůbec bát články tvořit přímo na jejich místě. Kéž se Ti i nadále daří a v případě potřeby neváhej kontaktovat kohokoli z [[Wikiskripta:Redaktoři|redaktorů]]! --[[Uživatel:Slepi|Slepi]] 13. 4. 2010, 11:54 (UTC)


'''Příčina:''' To je první zvláštnost Crohnovy choroby. Klasický střevní zánět je způsoben virem, bakterií nebo jejím toxinem, nemívá dlouhého trvání a lze jej léčit. Crohnova choroba je oproti tomu autoimunitní onemocnění, to znamená, že náš imunitní systém agresivně reaguje na naši vlastní tkáň, v tomto případě na tkáň střevní stěny. Takto vznikne v jejím určitém místě neinfekční zánět.
== Plicní edém ==
Čau Petře,


'''Projevy:''' Ve sliznici v postiženém místě střevní stěny se tvoří vředy. Onemocnění se často projevuje dlouhou dobu trvajícími průjmy, nálezem krve ve stolici, bolestmi břicha, člověk může začít hubnout a být unavený. Zánět Crohnovy choroby má bohužel také tendence se šířit do okolí a tvořit tzv. píštěle, což jsou kanálky spojující místa zánětu s jakýmkoliv jiným místem. Může se tak například vytvořit spojka střevo- močový měchýř, střevo-povrch kůže, střevo-jiná část střeva, střevo-vagina apod. Dalším problémem je, že zánětem změněná střevní stěna se může zúžit a ucpat.
k Tvému článku "Plicní edém" jsem přihodil 2 obrázky. Pokud Ti nebudou vyhovovat, klidně je smaž! :-)


'''Prevence:''' Není známá, protože důvod autoagresivity imunitního systému není vysvětlen.
Měj se Ondra.


'''Léčba:'''
==Ikterus==
*'''''Chirurgická léčba''''' se používá jen při komplikacích ucpání střeva nebo u píštělí. Jinak nemá valný smysl. Důvod je ten, že když odstraníme nemocný úsek, tak se zánět často objeví na místě jiném.
Zdravím,


*Spektrum používaných léčiv je široké a užívají se nejrůznější '''''protizánětlivé léky''''' a '''''chemoterapeutika''''' (kortikoidy, mesalazin...).
chtěl bych Vám poděkovat za mo pěkný článek o [[Ikterus|Ikteru]]. Je přehledně strukturovaný a akorát dlouhý. Přidávám se k výzvě Slepiho (viz výše) – články můžete klidně zakládat naostro, aspoň se na ně ihned budou moci vrhnout redaktoři a pomoci Vám s odkazy, překlepy a dalšími drobnostimi. A když se něco nepovede, nevadí, vše se dá vrátit:-)


*Novinkou je použití '''''[[tzv. biologické léčby]]''''', která má své místo i v léčbě nádorů. Biologická léčba v tomto případě znamená, že do těla aplikujeme přesně cílené protilátky. V tomto případě jsou protilátky namířené proti jedné prozánětlivé látce tvořené naším imunitním systémem. Dochází díky tomu ke specifičtějšímu tlumení imunity.
Přeji mnoho elánu


{{Citace
Kuba Štefela
|typ = web
--[[Uživatel:Cooba|Cooba]] 21. 4. 2010, 17:06 (UTC)
|příjmení1 = Štefánek
 
|jméno1 = Jiří
== Cholelithiasis ==
|název = Medicína, nemoci, studium na 1. LF UK
|rok =
|citováno =  
|url = http://www.stefajir.cz
}}


==Rady :-)==
Ahoj Petře,
Ahoj Petře,
právě jsem zjistil, že den po tobě někdo vložil další článek o cholelitiáze – [[Cholelithiasa]]. Zjevně nebyla vyčerpána všechna synonyma :). Mohl bys je prosím nějakým způsobem sjednotit? Díky. Prozatím jsem dal k tomu Tvému ([[Cholelitiáza|Cholelithiasis]]) šablonu {{š|Sjednotit}} a k tomu druhému odkaz do souvisejících článků. Kdybys potřeboval s něčím pomoct, dej vědět. Pěkný den. --[[Uživatel:Don-giovanni|Don-giovanni]] 21. 5. 2010, 14:18 (UTC)
== Poděkování ==
Čau Petře,
děkuji za pomoc s články z ORL! Je na nich velké množství práce, takže každá editace je vítána!
Ješte jednou díky a přeji příjemný den!
--[[Uživatel:OK|OK]] 9. 6. 2010, 10:17 (UTC)
== Ankylozující spondylartritida, Tyreotoxická krize ==


šel dneska v terminálovně net? Koukám, že jsi se do vkládání pustil až na večer, ale přesto s vervou :-) Měla bych dvě připomínky nebo-li (lépe řečeno) rady. První: Pokud poprvé ukládáš nově vložený článek, vyplň jako shrnutí editace "''Vloženo se souhlasem...''" dle zdroje, ze kterého to bereě. Přesná věta pro každý tam uvedený zroj je na [[Fórum:Úkoly pro redaktory|fóru]]. Druhá: Podívej se na ty dva Tebou vložené články a na to, jak jsme je upravili, aby vypadaly o něco přátelštěji. Konkrétní změny jak jsme to provedli, zjistíš po kliknutí na záložku Historie a porávnáš verze. Snad Ti malé rady pomůžou v rychlejším zorientování v prostředí WikiSkript. Ať se daří! S přátelským pozdravem --[[Uživatel:Kotletka|Kotletka]] 17. 3. 2010, 23:03 (UTC)
Ahoj Petře,


=Divertikulóza - Divertikulitida=
v květnu a červnu jsi začal zpracovávat články s velice důležitou tématikou - [[Ankylozující spondylartritida]] a [[Tyreotoxická krize]]. V současné době jsou zařazeny v Kategorii: Zapomenuté, protože jsi do nich vložil šablonu "Pracuje se" a delší dobu se na nich nepracovalo. Věřím, že by byly velmi užitečné a studenty jistě vyhledávané, a proto by byla škoda, kdyby zůstaly nedokončeny. Pokud máš potřebné podklady, bylo by skvělé, kdybys články sám dokončil. Pokud ne, odstraň prosím šablonu "Pracuje se" a nahraď ji šablonou "Pahýl".
Divertikulitida je '''zánětlivé onemocnění střev''', které vzniká na podkladě střevních výchlipek, '''tzv. divertiklů'''. Jejich četný výskyt se označuje jako divertikulóza. Divertikulózu můžeme označit za civilizační chorobu. Ve vyspělých státech je její výskyt častý, v Africe je poměrně vzácná. Divertikly se objevují zejména '''u starších lidí nad 60. rokem života''', výjimkou však nejsou ani u lidí mladších. Jak divertikly (a následná divertikulitida) vznikají a jak se jejich vzniku můžeme bránit? To najdete v tomto textu.


==Příčiny==
--[[Uživatel:Míša R|Míša R]] 24. 10. 2010, 00:53 (CEST)
Problém spočívá v našem nevhodném stravování, zejména v '''nedostatečném příjmu vlákniny v potravě'''. Vlákniny máme každý den přijímat alespoň 30 gramů. Vláknina je pro nás nestravitelná a všechna se vyloučí stolicí. Přesto je její dostatečný příjem velmi důležitý – vláknina zvětšuje objem stolice a také její kašovitost. Vláknina je proto dobrou prevencí vůči zácpám. Afričtí černoši přijímají vlákniny dost a jsou v tomto ohledu bez problémů. Typický Evropan přijímá vlákniny málo. Naše stolice je málo objemná a tužší než je tomu u Afričanů. A teď se představme, že ta tuhá stolice musí projít střevy. Jde to ztuha a svalovina střevní stěny se musí hodně stahovat, aby stolice prošla. Přitom vznikají '''ve střevní stěně vysoké tlaky'''. Tyto tlaky mohou způsobit vznik '''vakovitých vyklenutí střevní stěny''' – toto jsou ty '''''divertikly''''' a jejich '''''četný výskyt označujeme jako divertikulózu'''''.


Může se stát (a stává se to), že se v divertiklech začne '''hromadit stolice a pomnožovat bakterie'''. V takovém případě vzniká '''zánět divertiklu''' a to se označuje jako '''''divertikulitida'''''.
== Principy diagnostických zobrazovacích metod ==
ˇ
Ahoj Petře,<br />
==Projevy==
Divertikulóza sama o sobě se nemusí příliš projevovat. Člověk, který divertikulózu má, si někdy stěžuje na časté '''zácpy a plynatost'''. Divertikly mohou také krvácet a v takovém případě najdeme '''krev ve stolici'''.


Divertikulitida neboli zánět divertiklu je '''výrazně bolestivý stav'''. Divertikly vznikají nejčastěji v konečné části tlustého střeva zvaném '''sigmoideum''' a to je lokalizováno v levém podbřišku. Z toho důvodu se i bolest při divertikulitidě objevuje právě v levém podbřišku.
koukal jsem na tvůj článek [[Principy diagnostických zobrazovacích metod]], vypadá výborně a přijde mi že obsahuje vše potřebné. Stále však obsahuje šablonu "Pracuje se" a delší dobu se na něm nic nedělo. Myslím, že by bylo již vhodné šablonu odstranit.<br />
Díky
--[[Soubor:Jiri Mudrunka.jpg | 30px | link=Uživatel:Cemnotar]] [[Uživatel:Cemnotar|Jiří Mudruňka]] -- [[WikiSkripta:Organizace|redakce WikiSkript]] 20. 11. 2010, 01:39 (CET)


==Komplikace==
== Dermatitis herpetiformis ==
Nejzávažnější komplikací je '''prasknutí výchlipky následované vylitím střevního obsahu do dutiny břišní'''. Následuje smrtelně nebezpečný zánět pobřišnice - peritonitida. Chirurgické řešení je v tomto případě nezbytné a může zachránit život.


==Diagnostika==
Ahoj Petře, [[Dermatitis herpetiformis|Tvůj článek]] je označen ke [[Diskuse:Dermatitis herpetiformis|smazání]] z důvodu porušení autorských práv. Prosím, mohl by ses na to mrknout, vysvětlit autorská práva či případně jej přepracovat? Díky moc a přeji Ti hezký předvánoční čas. --[[Uživatel:Slepi|Slepi]] (<small>[[WikiSkripta:Organizace|redakce WikiSkript]]</small>) 19. 12. 2010, 15:30 (CET)
Divertikly se nejlépe prokážou zobrazovací metodou, kdy se střevo naplní '''kontrastní látkou''' a pak se jeho dutina znázorní. Vhodné je i '''kolonoskopické vyšetření''', kdy se do střeva konečníkem zavede hadice s optikou, která znázorní dutinu střeva na obrazovce. Toto vyšetření má význam i ve vyloučení jiných chorob – bolest při můžeme nalézt i u Crohnovy choroby (tam však bývá spíše v pravém podbřišku) a krev ve stolici může být prvním příznakem rakoviny tlustého střeva.


==Prevence==
Ahoj Petře, narazil jsem na článek [[Dermatitis herpetiformis|Dermatitis herpetiformis]]. Je stále označen jako copyvio. Prosím, podívej se na to, je to již přez 3 měsíce, co jsi na něj byl upozorněn. Byla by škoda, kdyby by Tvá práce byla smazána. --[[Soubor:JosefBrychta.jpg| 30px | Josef Brychta]] [[Uživatel:Mahowny | Josef Brychta]] 12. 2. 2011, 23:30 (CET)
Zásadní prevencí je zdravá strava s dostatečným přísunem vlákniny. Obecně se tvrdí, že vlákniny bychom měli v potravě přijmout minimálně 30 gramů denně. Horní mez příjmu vlákniny sice neexistuje, ale při nadměrném přísunu začne vláknina způsobovat průjmy.


==Léčba a prevence==  
== Aktualizace seznamů ==
Léčba je do jisté míry společná s prevencí – vhodná je '''změna stravování''' a '''příjem dostatečného množství vlákniny'''. Kromě toho lze použít '''léky, které sníží napětí ve svalech střevní stěny - spazmolytika''' a tím sníží tlak ve střevní stěně. Při zánětu divertiklu neboli divertikulitidě se používají '''antibiotika'''. Divertikly lze odstranit i '''chirurgickým zákrokem''' – o přesných indikacích by měl rozhodovat zkušený chirurg.


{{Citace
Milý kolego,
|typ = web
|příjmení1 = Štefánek
|jméno1 = Jiří
|název = Medicína, nemoci, studium na 1. LF UK
|rok =
|citováno =
|url = http://www.stefajir.cz
}}


== Pískoviště ==
po delší době se opět ozýváme z WikiSkript. Při pravidelné aktualizaci seznamu redaktorů jsme jako vždy hodnotili aktivitu a časové možnosti všech členů. Vzhledem k tomu, že jste v posledních šesti měsících neprováděl žádné redakční činnosti a ani od Vás nemáme žádné zprávy, prozatím Vás ze seznamu redaktorů odstraňujeme. Tyto změny děláme kvůli uživatelům, aby se neobraceli se svými dotazy a prosbami na momentálně neaktivní členy redakce, kteří by neměli čas na tyto dotazy odpovídat. Samozřejmě - pokud budete mít v budoucnosti opět chuť pracovat ve WikiSkriptech, rádi Vás mezi námi opět uvítáme.


Milý kolego, vidím, že jste se pustil do úprav článku o divertikulóze a chcete tak udělat na svých stránkách před ostrým vložením. To je chvályhodné. Jen bych chtěl doporučit, abyste k tomu místo své diskusní stránky použil své "pískoviště" - klikněte na odkaz Moje pískoviště vpravo nahoře. Diskusní stránka je určena pro komunikaci mezi uživateli; o změnách na ní jsou informováni všichni, kteří Vám někdy psali do diskuse atd. Ať se Vám daří!--[[Uživatel:Mvejr|MUDr. Martin Vejražka, PhD.]] 24. 3. 2010, 13:07 (UTC)
V každém případě moc děkujeme za všechny Vaše dosavadní příspěvky a doufáme, že se k redakci WikiSkript opět přidáte.


== Re: Pískoviště ==
Přejeme Vám mnoho štěstí--[[Soubor:Martin Vejražka.jpg | 30px | link=Uživatel:Mvejr]] [[Uživatel:Mvejr|MUDr. Martin Vejražka, PhD.]] -- [[WikiSkripta:Organizace|redakce WikiSkript]]  22. 10. 2011, 17:30 (CEST)
Dobrý den,
děkuji za upozornění. Už jsem na svém pískovišti :)

Aktuální verze z 14. 4. 2020, 20:50

--Azrael (Antonín Šípek) 10. 3. 2010, 14:04 (UTC)

Hezký den!

Doslechla jsem se, že jste se upsal k práci v terminálovně. Ráda bych Vám pomohla zorientovat se v práci redaktora ve WikiSkriptech - mrkněte na Fórum:Pokyny pro redaktory - najdete zde podrobnou instuktáž. Pokud Vám cokoli z toho nebude jasné, ráda se Vám to pokusím vysvětlit a případně Vám pomohu. Bohužel nejsem k dispozici osobně, ale můžete mi napsat do diskuse nebo poslat e-mail.

V současné době máme ve Wikiskriptech poměrně mnoho článků, které je potřeba dodělat a zařadit do portálů (vytvořit na ně v příslušných portálech odkazy). Záleží ale hlavně na Vás, jakým způsobem máte chuť ve WikiSkriptech pracovat. Osobně bych Vám doporučila vyhledat (například pomocí příslušné kategorie) obor, který Vás zajímá, a články v něm zařazené pročíst, ověřit jejich původ (nejedná se o copyvio?), opravit pravopis a typografii, upravit nadpisy a členění, doplnit kategorie, vytvořit na ně přesměrování synonym a odkazy z příslušných portálů, zkompletovat parametry šablony redakce,.... Na druhou stranu, pokud máte chuť aktivně psát nové články, jsou taktéž vítány. Jenom při tom nezapomínejte také na práci redaktora : )

Máte-li jakýkoliv dotaz, jsem tu pro Vás. S pozdravem --Valtameri 16. 3. 2010, 16:50 (UTC)


Rady :-)[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Petře,

šel dneska v terminálovně net? Koukám, že jsi se do vkládání pustil až na večer, ale přesto s vervou :-) Měla bych dvě připomínky nebo-li (lépe řečeno) rady. První: Pokud poprvé ukládáš nově vložený článek, vyplň jako shrnutí editace "Vloženo se souhlasem..." dle zdroje, ze kterého to bereě. Přesná věta pro každý tam uvedený zroj je na fóru. Druhá: Podívej se na ty dva Tebou vložené články a na to, jak jsme je upravili, aby vypadaly o něco přátelštěji. Konkrétní změny jak jsme to provedli, zjistíš po kliknutí na záložku Historie a porávnáš verze. Snad Ti malé rady pomůžou v rychlejším zorientování v prostředí WikiSkript. Ať se daří! S přátelským pozdravem --Kotletka 17. 3. 2010, 23:03 (UTC)

Pískoviště[upravit | editovat zdroj]

Milý kolego, vidím, že jste se pustil do úprav článku o divertikulóze a chcete tak udělat na svých stránkách před ostrým vložením. To je chvályhodné. Jen bych chtěl doporučit, abyste k tomu místo své diskusní stránky použil své "pískoviště" - klikněte na odkaz Moje pískoviště vpravo nahoře. Diskusní stránka je určena pro komunikaci mezi uživateli; o změnách na ní jsou informováni všichni, kteří Vám někdy psali do diskuse atd. Ať se Vám daří!--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 24. 3. 2010, 13:07 (UTC)

Dobrý den,
děkuji za upozornění. Už jsem na svém pískovišti :)
--Fabera.petr 24. 3. 2010, 13:23 (UTC)

Jak dál[upravit | editovat zdroj]

Milý Petře,

právě jsem procházel Vaše příspěvky a vidím, že se Vám hezky daří! Projděte si jejich histori a podívejte se, jak Vám je ostatní upravovali. Já jsem právě dokončil Dermatitis herpetiformis (díky za doplnění citace); tento článek vypadá velmi dobře a může v nynější podobě sloužit jako vzor hezky zpracovaného textu.

Je na čase, abyste se posunul o kousek dál :-) Prosím, seznamte se se šablonou {{Redakce}} a začněte ji používat. Články označené touto šablonou se řadí do Kategorie:Redakce; začněte takto zařazené články procházet a pokuste se je redakčně upravovat a vylepšovat.

Prohlédněte si také Poslední změny a projděte ve Fóru Pokyny pro redaktory a další části věnované redakci.

Asi také bude na čase, abyste požádal některého správce o konzultaci. Pokud jsem nic nepřehlédl, konzultovala s Vámi naposledy Kotletka, můžete se tedy přihlásit opět k ní, nebo se napište na některý z mých termínů.

Držím palce, aby se Vám i nadále tak hezky dařilo!

(Pozn.: Trochu jsem Vám uklidil diskusní stránku. Pokud potřebujete víc pískovišť, zakládejte stránky pojmenované třeba Uživatel:Fabera.petr/PískovištěA, Uživatel:Fabera.petr/PískovištěB atd. Nemusíte se ale bát tvořit přímo na "ostrých" stránkách. V případě potřeby označte rozdělanou práci vložením šablony {{Pracuje se}}. Pokud byste potřeboval něco z toho, co jsem smazal z této diskusní stránky, najdete to zde.) --MUDr. Martin Vejražka, PhD. 2. 4. 2010, 15:57 (UTC)

Pískoviště[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Petře, Tvůj článek o žloutence jsem z diskusní stránky přesunul na Tvé pískoviště. Odkaz na své pískoviště najdeš i v menu vpravo nahoře mezi odkazy "moje diskuse" a "nastavení". Prosím, používej na své pokusy opravdu jen pískoviště - vše, co vložíš na tuto diskusní stránku, přichází zbytečně ostatním redaktorům na jejich e-mail. Jinak se Ti daří výborně, nemusíš se vůbec bát články tvořit přímo na jejich místě. Kéž se Ti i nadále daří a v případě potřeby neváhej kontaktovat kohokoli z redaktorů! --Slepi 13. 4. 2010, 11:54 (UTC)

Plicní edém[upravit | editovat zdroj]

Čau Petře,

k Tvému článku "Plicní edém" jsem přihodil 2 obrázky. Pokud Ti nebudou vyhovovat, klidně je smaž! :-)

Měj se Ondra.

Ikterus[upravit | editovat zdroj]

Zdravím,

chtěl bych Vám poděkovat za mo pěkný článek o Ikteru. Je přehledně strukturovaný a akorát dlouhý. Přidávám se k výzvě Slepiho (viz výše) – články můžete klidně zakládat naostro, aspoň se na ně ihned budou moci vrhnout redaktoři a pomoci Vám s odkazy, překlepy a dalšími drobnostimi. A když se něco nepovede, nevadí, vše se dá vrátit:-)

Přeji mnoho elánu

Kuba Štefela --Cooba 21. 4. 2010, 17:06 (UTC)

Cholelithiasis[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Petře, právě jsem zjistil, že den po tobě někdo vložil další článek o cholelitiáze – Cholelithiasa. Zjevně nebyla vyčerpána všechna synonyma :). Mohl bys je prosím nějakým způsobem sjednotit? Díky. Prozatím jsem dal k tomu Tvému (Cholelithiasis) šablonu {{Sjednotit}} a k tomu druhému odkaz do souvisejících článků. Kdybys potřeboval s něčím pomoct, dej vědět. Pěkný den. --Don-giovanni 21. 5. 2010, 14:18 (UTC)

Poděkování[upravit | editovat zdroj]

Čau Petře,

děkuji za pomoc s články z ORL! Je na nich velké množství práce, takže každá editace je vítána!

Ješte jednou díky a přeji příjemný den! --OK 9. 6. 2010, 10:17 (UTC)

Ankylozující spondylartritida, Tyreotoxická krize[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Petře,

v květnu a červnu jsi začal zpracovávat články s velice důležitou tématikou - Ankylozující spondylartritida a Tyreotoxická krize. V současné době jsou zařazeny v Kategorii: Zapomenuté, protože jsi do nich vložil šablonu "Pracuje se" a delší dobu se na nich nepracovalo. Věřím, že by byly velmi užitečné a studenty jistě vyhledávané, a proto by byla škoda, kdyby zůstaly nedokončeny. Pokud máš potřebné podklady, bylo by skvělé, kdybys články sám dokončil. Pokud ne, odstraň prosím šablonu "Pracuje se" a nahraď ji šablonou "Pahýl".

--Míša R 24. 10. 2010, 00:53 (CEST)

Principy diagnostických zobrazovacích metod[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Petře,

koukal jsem na tvůj článek Principy diagnostických zobrazovacích metod, vypadá výborně a přijde mi že obsahuje vše potřebné. Stále však obsahuje šablonu "Pracuje se" a delší dobu se na něm nic nedělo. Myslím, že by bylo již vhodné šablonu odstranit.
Díky --Jiri Mudrunka.jpg Jiří Mudruňka -- redakce WikiSkript 20. 11. 2010, 01:39 (CET)

Dermatitis herpetiformis[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Petře, Tvůj článek je označen ke smazání z důvodu porušení autorských práv. Prosím, mohl by ses na to mrknout, vysvětlit autorská práva či případně jej přepracovat? Díky moc a přeji Ti hezký předvánoční čas. --Slepi (redakce WikiSkript) 19. 12. 2010, 15:30 (CET)

Ahoj Petře, narazil jsem na článek Dermatitis herpetiformis. Je stále označen jako copyvio. Prosím, podívej se na to, je to již přez 3 měsíce, co jsi na něj byl upozorněn. Byla by škoda, kdyby by Tvá práce byla smazána. --Josef Brychta Josef Brychta 12. 2. 2011, 23:30 (CET)

Aktualizace seznamů[upravit | editovat zdroj]

Milý kolego,

po delší době se opět ozýváme z WikiSkript. Při pravidelné aktualizaci seznamu redaktorů jsme jako vždy hodnotili aktivitu a časové možnosti všech členů. Vzhledem k tomu, že jste v posledních šesti měsících neprováděl žádné redakční činnosti a ani od Vás nemáme žádné zprávy, prozatím Vás ze seznamu redaktorů odstraňujeme. Tyto změny děláme kvůli uživatelům, aby se neobraceli se svými dotazy a prosbami na momentálně neaktivní členy redakce, kteří by neměli čas na tyto dotazy odpovídat. Samozřejmě - pokud budete mít v budoucnosti opět chuť pracovat ve WikiSkriptech, rádi Vás mezi námi opět uvítáme.

V každém případě moc děkujeme za všechny Vaše dosavadní příspěvky a doufáme, že se k redakci WikiSkript opět přidáte.

Přejeme Vám mnoho štěstí--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 22. 10. 2011, 17:30 (CEST)