Diskuse s uživatelkou:Vesper

Z WikiSkript

Verze z 17. 10. 2010, 17:13, kterou vytvořil Petrus Adamus (Diskuse | příspěvky) (názvy článků)

--Valtameri 28. 11. 2009, 10:51 (UTC)


Výborně!

Ahoj Míšo,

začala jsi skvěle! Naplnění průvodce studiem je pro nás teď vítanou pomocí.

Rád bych Ti poradil pár maličkostí, abys nastartovala správný kariérní růst:-).

  1. Jako redaktorka (ano, už jsi zařazena v seznamu redaktorů!) si prosím založ svou uživatelskou stránku. Stačí jenom napsat, že jsi studentka x. ročníku 1. LF a že jsi redaktorkou (aby Tě ostatní uživatelé mohli bez obav kontaktovat).
  2. Zkus editovat články bez zapnutého editoru. Vypadá to jako sebevražda, ale ve skutečnosti tak budeš schopna lépe ovlivnit vzhled článků a budeš moci doplňovat další drobnosti, které Ti později vysvětlím. Tlačítka nad editačním pole Ti velice pomohou! Abys viděla, jak bude Tvůj výtvor vypadat, stačí stisknout tlačítko Ukázat náhled.
  3. Po dokončení všech úprav prosím nezapomínej vyplnit shrnutí editace. Pomůžeš tak ostatním redaktorům zorientovat se v posledních změnách – sama později poznáš, jak je to užitečné.
  4. Opravuješ-li překlep nebo dolaďuješ vzhled, zaškrtni prosím při editaci zatržítko malá editace. Dáš tak ostatním najevo, že nejde o zásadní změnu v článku, a zase pomůžeš ostatním redaktorů v orientaci v historii článku.
  5. Po vložení pár článků se prosím k nim vrať a trochu je uprav po stránce pravopisné a typografické. Taky zkus prosím ty člány převést z první osoby (já jsem zažil, já doporučuji,...) do nějakého obecnějšího sdělení (lze říci, že; říká se; někdy se stává). Projdi pečlivě také celý text a uprav nějaká ostřejší sdělení vůči konkrétním vyučujícím (WikiSkripta jsou oficiální projekt, nemohou si dovolit nevhodné chování vůči ostatním...)

Ještě jednou díky, rozhodně děláš výbornou práci! Přeju Ti, aby se Ti i nadále vedlo a aby Tě WikiSkripta bavila:-). Kdyby jsi něco potřebovala, neváhej se mi ozvat, rád Ti pomůžu. --Petr Kajzar 15. 3. 2010, 15:11 (UTC)

Články pro Průvodce

Dobrý den,

chtěl jsem poděkovat za spoustu převedených článečků pro průvodce. Moc dobře se mi s nimi pak pracovalo. Až budete mít čas, přivítal bych další. Ty předchozí už jsem přechroustal :-). Díky a budu se těšit na pokračování.

--CeSt 21. 3. 2010, 08:49 (UTC)

Práva strážce

Vážená kolegyně,

přidal jsem Vám práva strážce. V posledních změnách nyní uvidíte některé příspěvky označené červeným vykřičníkem - jsou to příspěvky uživatelů, kteří ještě nemají s WikiSkripty mnoho zkušeností. Měla byste se jim přednostně věnovat a začít řešit případné chyby. V porovnání verzí a někdy i na konci takové stránky pak uvidíte tlačítko "označit jako prověřené", po jehož stisknutí vykřičník zmizí a článek ostatním redaktorům a správcům vyřadíte z přednostního zpracovávání.

Naučte se také prosím v posledních změnách pracovat s filtry "skrýt prověřené editace" a "ukázat malé změny".

Pokud nabudete dojmu, že příspěvky některého uživatele už jako potenciálně rizikové označovány být nemají, požádejte správce, aby mu udělili právo "autopatrol".

Děkuji Vám za Vaši dosavadní práci ve WikiSkriptech, zvláště pak za Průvodce studiem. Držím vám palce, aby se Vám i nadále tak hezky dařilo.--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 22. 3. 2010, 09:17 (UTC)

Texty do Průvodce

Díval jsem se na Vaše vložené články do Průvodce Pediatrie a Nemoci z povolání. Je to velmi pěkná práce. Děkuji --CeSt 6. 4. 2010, 13:15 (UTC)

Noinclude

Ahoj Míšo, tady jsem vrátil Tvou editaci zpět. Článek Malunion je totiž vložen do článku Poruchy hojení zlomenin a značka <noinclude> označuje, která část kódu se nemá vkládat. Jinak si vedeš výborně a bez větších problémů zvládáš i redakční činnosti! Jestli budeš chtít s čímkoli poradit, směle se na mě obrať! Nyní jsem poněkud zavalen prací, ale po víkendu bych se s Tebou rád sešel - udělala by sis na mne, prosím, chvilku času? --Petr Kajzar 12. 4. 2010, 13:35 (UTC)

Redakce

Ahoj Míšo, u článku Otevřená Botallova dučej ses omylem podepsala ke kategoriím místo do šablony {{Redakce}} na diskusní stránce. Vůbec to nevadí, opravil jsem to. Jsem rád, že se sama pouštíš i do složitějších úkonů - příští týden Ti vysvětlím více o redakční práci. Do té doby si, prosím, pozorně pročti nápovědu (zejména první dvě sekce) a pokyny pro redaktory a jiné návody na fóru. Zkus si pohrát s Posledními změnami - klikej na historii článků a podívej se, jaké úpravy dělají ostatní. Spoustu věcí se naučíš vhledem:-). Je škoda, že nejedeš na WikiWeekend, ale poinformuju Tě po příjezdu:-). Měj se --Petr Kajzar 13. 4. 2010, 21:01 (UTC)

Názvy článků

Ahoj Míšo, děkuji za všechny příspěvky. Narazil jsem na několik návrhů nových článků, především týkajících se hygieny či epidemiologie, jejichž názvy by bylo dobré vylepšit.

Jméno článku by mělo být co možná nejintuitivnější a docela obecné, tak aby šlo na stať dobře odkazovat a aby z jednotlivých článků šly poskládat zkouškové otázky pro různé obory i fakulty.

Možná mi úplně nerozumíš, přidávám tedy dva příklady:

  • Představ si situaci, že na naší fakultě budeme mít zkouškovou otázku ve znění Problematika ozónové vrstvy, na olomoucké fakultě to bude třeba Ozónová porucha. Není vůbec vhodné, abychom měli na WikiSkriptech dva články, které se logicky budou zabývat skoro či dokonce zcela tímtéž – mnohem lepší bude netříštit síly a soustředit se na vylepšení jediného článku, který nazveme obecně: zde nejspíše Ozónová vrstva či Porucha ozónové vrstvy.
  • Podobně málokoho napadne odkazovat na stať pojmenovanou například Syndromy chronického útlaku nervů, dějiny a současnost jejich léčby, prognóza: tentýž obsah můžeme umístit i do intuitivněji nazvaného článku Syndromy chronického útlaku nervů. Pro zjednodušení přípravy na zkoušku lze vytvořit i zkombinovaný článek, nazvaný opravdu stejně nevhodně jako zkoušková otázka, a do něj menší, vhodně nazvané články „vložit“ (ne zkopírovat texty, ale použít automatické vložení pomocí {{:Jméno_vkládaného_článku}}: viz kupříkladu [1]. Takovou složenou, nevhodně nazvanou stať pak neodkazujeme z portálů, ale jen ze zkouškových otázek.

Kdyby cokoli nebylo jasné, můžeš mi napsat.

--PAD 17. 10. 2010, 17:13 (CEST)