Uživatel:Kotletka/žblept
Použití redakční šablony[upravit | editovat zdroj]
Šablona má několik parametrů. Co který znamená, viz, milý redaktore, zde.
- Každá stránka musí mít bezpodmínečně parametry: citace, kategorie, portály, prolinkování, pravopis, typografii a zdroje.
- Citace jsou nepovinné u článků psaných ověřeným učitelem.
- Pokud se jedná o delší článek, rozhodně by měly přibýt parametry členění a nadpisy. U slovníkových hesel, kraťoučkých článků a pahýlů tyto parametry pozbývají smyslu a být zde tedy nemusí.
- K parametru obrázek se váže parametr licence, měly by být vždy spolu, ovšem dávají se ke článkům, ve kterém obrázky již jsou nebo ke článkům, kde by bylo vhodné nějaký obrázek/schéma doplnit.
- Parametr prolinkování znamená wikifikaci článku, záleží na citu každého redaktora, pravidlo, článek by neměl být celý červený, a jeden link v dlouhém článku je málo :-)
- poznámka pod čarou, při náhodných kontrolách článků ve fóru neplatí zde parametr portál.
Přesměrování energií :-)[upravit | editovat zdroj]
Jsi redaktor a nemáš zrovna co na práci, nebo si nemůžeš vybrat, čím začít? Tady je návrh:
Na WikiSkriptech se nachází velké množství článků – jistě ne dostatečné, ale velké už ano. Teď je naším cílem dosavadní články upravit a dát jim formu. Pokud se právě učíš na nějaký předmět, projdi si články, které zde k danému tématu jsou, a aktivně doplňuj informace, obrázky či literaturu. Je zde spousta pahýlů, které čekají na Tvůj zásah.
Máš hodně učení a chceš se jen odreagovat prací? Projdi kategorie Upravit… a vyber si kontrétní úpravu, které se budeš věnovat. GoogleSearch pro hledání zdrojů je příjemná nenáročná práce:-). Nebo zkus projít zakategorizování a zaportálování článků. Jsi-li dobrý v pravopise, určitě se vrhni na úpravu pravopisu či typografie. A umíš-li malovat, klidně doplň obrázky či jednoduchá schémata do článků; byly, jsou a vždy budou žádané!
Pokud toho učení nemáš až nad hlavu, najdi si článek z aktuálního oboru či předmětu, na který se učíš nebo který Tě zajímá, a dotáhni je redakčně do konce. Zároveň pak můžeš navrhnout odborníka, který by mohl článek po faktické stránce zkontrolovat.
Věnuj se prosím těmto úpravám přednostně před převodem převzatých článků. Chceme přece, aby WikiSkripta byla kvalitním, a ne jen kvantitním materiálem pro studium!
Články, jejichž autorem jsi Ty sám, nebo pro jejichž tvorbu jsi převzeté materiály využil jen jako jeden ze zdrojů, samozřejmě vkládej dál – jsou rozhodně vítané. Nezapomínej ovšem na citace všech (nebo alespon většiny) zdrojů.
Děkujeme, že nám pomůžeš zkvalitnit WikiSkripta! Příjemnou práci s nimi přeje zbytek redakce:-)!