Uživatel:Cooba/Nápověda/Nápověda:Redakční šablona/Členění

Z WikiSkript
Jak vložit redakční šablonu

Šablona Redakce je základní nástroj sloužící k organizaci práce redaktorů. Hodnotí články články podle různých parametrů jako zdroje, obrázky či pravopis, umožňuje zaznamenat, které z těchto parametrů již byly zkontrolovány a které je třeba upravit, a automaticky třídí podle těchto parametrů články do kategorií.

Vkládá se klepnutím na tlačítko Button_fact.png (je třeba jej zapnout v Nastavení → karta UdělátkaEditační tlačítko "Redakce") na diskusní stránku článku.

Kdy vložit redakční šablonu

Redakční šablona se vkládá do článku, který je hotov (autor na něm nepracuje alespoň 2 dny) a splňuje čtyři základní podmínky:

  • neporušuje autorská práva
  • je vhodně pojmenován
  • je obsahově v pořádku
  • je ve WikiSkriptech jedinečný.

Podrobnější informace naleznete na stránce Zpracování článku redakcí. V případě, že článek některou z podmínek nesplňuje, pokuste se problém nejdříve vyřešit, popř. kontaktujte někoho z pokročilejších redaktorů.

Parametry šablony redakce

Každý parametr šablony označuje kritérium, které je třeba v článku zkontrolovat, popř. opravit a nakonec podepsat. Vizte jak podepisovat šablonu redakce.

Členění

Členění podepisujeme tehdy, pokud se nám zdá článek přehledný vzhledem ke své délce. Pokud je článek nepřehledný, protože je moc dlouhý, navrhneme jej rozdělit a tento parametr nepodepíšeme. Všeobecně lze říci, že by článek měl být maximálně jeden a půl stránky formátu A4. Toto pravidlo však neplatí vždy. U hesel a vypracovaných otázek ke zkoušce tento parametr pozbývá smyslu a podepisujeme jej tedy opět s dodatkem "netřeba", jak bylo popsáno výše u parametru citace.

Náhled částečně podepsané šablony redakce
← Zpět na stránku Druhy článků
Návrat na stránku Zpracování článku redakcí