Nejčastěji indikovaným skiagrafickým vyšetřením v neurologii je RTG páteře při dorzalgii. Vyšetření ve většině případů prokáže pouze degenerativní změny – deformační spondylosu, chondrosu, osteochondrosu, intervertebrální artrózu. U pacientů s osteoporózou nebo po traumatu pátráme po zlomeninách, které jsou v oblasti Th a L páteře nejčastěji kompresívní a projeví se snížením výšky obratlového těla. Snímek lbi po traumatu je v dnešní době obsoletní, protože vyšetření neurologem má vyšší senzitivitu k vyloučení intrakraniálního krvácení. Navíc pacienti s fissurou kalvy nemusí mít intrakraniální krvácení a naopak, mnoho pacientů bez fissury má krvácení rozsáhlé.
Dynamické snímky páteře jsou indikovány k posouzení stability při olistéze, posuzuje se vzájemný posun obratlových těl v předklonu, neutrální poloze, záklonu. Dynamické snímky mohou ukázat funkční blok – oblast, kde se páteř nerozvíjí.
Ultrazvuk se v neuroradiologii uplatňuje při posouzení průchodnosti magistrálních tepen – karotid a vertebrální tepen, u malých dětí k zobrazení mozku a páteřního kanálu.
V neurologii se jedná především o angiografii magistrálních tepen k průkazu stenózy, aneurysmatu, cévních malformací. Během angiografie lze provádět intervenční zákroky – balónkovou angioplastiku, zavedení stentu, coiling aneurysmat, embolizaci cévních malformací.
Akutní CT mozku je nejčastěji indikováno k vyloučení krvácení, ať už při cévní mozkové příhodě nebo při traumatu. Nitrolební krvácení dělíme na epidurální, subdurální, subarachnoidální, intracerebrální, komorové. Při ischemické cévní mozkové příhodě je nález na CT v prvních několika hodinách buď nenápadný nebo normální. K posouzení rozsahu uzávěru řečiště před případnou intervencí provádíme CT angiografii a perfúzní vyšetření mozku. CT angiografii je rovněž nutné provést při nálezu netraumatického subarachnoidálního krvácení k vyloučení aneurysmatu či cévní malformace.
CT páteře je indikováno u pacientů po traumatu k posouzení rozsahu postižení a stability obratlů, dále k posouzení degenerativních změn. CT umožňuje přesnější navigaci k provedení kořenového obstřiku.
MRI mozku se provádí v T2, T1 vážených obrazech, v sekvencích FLAIR s potlačením signálu likvoru, vytváří se mapy difúze a difúzního koeficientu. IR obrazy poskytují vynikající anatomický detail. MRI umožňuje funkční zobrazení mozku a spektrální analýzu patologického procesu, zhotovení angiografie. MRI je nesrovnatelně lepší než CT k hodnocení většiny patologií parenchymu mozku.
Častou indikací je MRI páteře k posouzení degenerativních změn obratlového těla a intervertebrálního disku, jejich vztak k míše a míšním nervům s otázkou jejich útlaku.