WikiSkripta:WikiSkripta/Struktura WikiSkript
Články ve WikiSkriptech jsou rozděleny do portálů a kategorií.
Portály jsou speciální stránky jednotlivých oborů a předmětů obsahující články rozdělené podle témat či struktury výuky, odkazy na další stránky s podobnou tématikou, na ústavy a kliniky jednotlivých fakult. Každý článek může být zařazen v libovolném počtu portálů, na jakých portálech se článek objevuje se dozvíte v levém menu v sekci Portály. Odkazy na portály naleznete na hlavní straně.
Kategorie slouží k třídění článků do abecedních seznamů. Kategorie jsou oborové, opět platí, že článek může být zařazen ve více kategoriích na jednou. V jakých kategoriích článek najdete zjistíte zcela dole na liště pod článkem. Přehled všech oborových kategorií naleznete zde.
Kromě klasických portálů mohou být články zařazeny také do takzvaných portálů zkouškových otázek. Jedná se o seznamy zkouškových otázek specifické pro jednotlivé fakulty, které jsou odkazy propojeny přímo s články.
Diskuse a fórum[upravit | editovat zdroj]
Každý článek stejně jako každý uživatel má svoji diskusi. Na diskusních stránkách článků naleznete připomínky k obsahu či formě článku a poznámky k redakční práci. Na diskusních stránkách uživatelů probíhají komunikace mezi redaktory, autory a dalšími uživateli.
Máte-li jakýkoli dotaz, nejjednodušší je vznést jej v našem fóru. Další možností je zapsat dotaz na diskusní stránku kohokoli z administrátorů či správců. Jak na to, se dozvíte dále v nápovědě.
Nápověda a nástěnka[upravit | editovat zdroj]
Dále ve WikiSkriptech naleznete nápovědu a nástěnku. Nápověda slouží především začínajícím autorům a redaktorům, nástěnka je určena pokročilým uživatelům WikiSkript. Najdete zde postupy redakční práce, dokumentaci speciálních nástrojů a slouží také ke komunikaci s redakcí.
Uživatelská stránka[upravit | editovat zdroj]
Na uživatelských stránkách naleznete profily uživatelů. Na uživatelských stránkách členů redakce naleznete informace o jejich pozici, příslušnosti k fakultě, kontakty a další informace.