Nápověda:Redakční šablona/Úvod
Šablona Redakce je základní nástroj sloužící k organizaci práce redaktorů. Redaktoři díky ní získávají přehled o článku- co je v něm již zkontrolováno, a co je naopak ještě třeba zkontrolovat. Hodnotí články podle různých parametrů jako jsou zdroje, obrázky či pravopis. Články jsou pak automaticky tříděny podle těchto parametrů do kategorií.
Vkládá se klepnutím na tlačítko (je třeba jej zapnout v Moje nastavení → karta Udělátka → Editační tlačítko "Redakce") na diskusní stránku článku.
Redakční šablona se vkládá do článku, který je hotov (autor na něm nepracuje alespoň 2 dny) a splňuje čtyři základní podmínky:
- neporušuje autorská práva
- je vhodně pojmenován
- je obsahově v pořádku
- je ve WikiSkriptech jedinečný.
Podrobnější informace naleznete na stránce Zpracování článku redakcí. V případě, že článek některou z podmínek nesplňuje, pokuste se problém nejdříve vyřešit, popř. kontaktujte někoho z pokročilejších redaktorů.
Je-li dané kritérium v pořádku (např. u parametru Zdroje jsme zkontrolovali, že článek neporušuje autorská práva), je možné v šabloně redakce vložit svůj redakční podpis k parametru Zdroje.
Zkontrolované parametry se podepisují v Diskuzi článku kliknutím vedle příslušného parametru a následným stisknutím tlačítka (které lze opět zapnout v Moje nastavení).
|zdroje = UživatelNick, 17. 7. 2023
Je lépe kontrolovat a podepisovat vždy více parametrů najednou. Jako první by měl být vždy podepsán parametr Zdroje.
Po skončení úprav uveďte ve Shrnutí editace jaké parametry jste podepsali a uložte je. Podepisujete-li poslední parametr, zkontrolujte vždy znovu všechny ostatní a do Shrnutí editace napište redakce hotovo
. Podepisujte také parametry na první pohled irelevantní (např. obrázky u článku Iatrogenní), aby bylo vidět, že jste dané kritérium uvážili.
Dojde-li k rozšíření či větší změně článku, je třeba parametry změnit zpět na nepodepsané – tzn. smazat podpisy včetně rovnítka, aby mohl být článek znovu zkontrolován.