Nápověda:Kategorie
Informace o kategoriích[upravit | editovat zdroj]
Kategorie[upravit | editovat zdroj]
Pro přehlednost je vhodné články řadit do kategorií, které čtenářům i autorům umožňují hledat články podle tématu. Ve WikiSkriptech mohou být takovými kategoriemi například jednotlivé lékařské obory či další speciální kategorie. Zařadíte-li svůj článek do některé z kategorií nebo dokonce novou kategorii založíte, zjednodušíte tím práci s WikiSkripty.
Jeden článek ovšem může obsahovat informace z více oborů. V tom případě je možné jej zařadit do více kategorií.
Seznam kategorií, do nichž daný článek patří, se zobrazuje na konci každého článku.
Podkategorie[upravit | editovat zdroj]
I samotné kategorie mohou být součástí jiné kategorie. Například kategorie Mikrobiologie může obsahovat podkategorie Viry, Bakterie a další. Vytváří se tím přehledná stromová struktura, ve které je snadné se orientovat.
Používání kategorií[upravit | editovat zdroj]
Zařazení článku do kategorie[upravit | editovat zdroj]
Pokud chcete článek zařadit do kategorie, stačí použít udělátko HotCat nebo do zdrojového kódu článku (nejlépe na konec) umístit kód:
[[Kategorie:Název_kategorie]]
Vhodnou kategorii vyhledáte ze stránky WikiSkripta:Portál kategorií. Je-li vhodných kategorií více, napište je pod sebe:
[[Kategorie:Název_kategorie_1]] [[Kategorie:Název_kategorie_2]]
Založení nové kategorie[upravit | editovat zdroj]
Neexistuje-li pro váš článek vhodná kategorie, můžete si založit vlastní. Použijte k tomuto účelu stejný kód, jen jako název kategorie uveďte novou kategorii, kterou chcete založit. Po uložení článku se odkaz na vaši novou kategorii objeví na konci článku červeným písmem. Klikněte na tento odkaz a otevře se vám editační stránka. Na tuto stránku můžete napsat popis vámi založené kategorie a je vhodné vaši kategorii také zařadit do některé z již existujících kategorií. Pokud si nevíte rady se zařazením kategorie, nechejte ji prozatím nezařazenou – o zařazení se postará redakce WikiSkript.