Nápověda:Diskuse
Každý článek stejně jako každý uživatel ve WikiSkriptech mají svou diskusní stránku. Ta slouží k poznámkám, neformální komunikaci, kontrole redakční práce apod.
Na diskusních stránkách platí některá doporučení, kterými je vhodné se řídit:
- diskuse pokračuje tam, kde začala. I pokud nebyl dotaz vložen na zcela vhodné místo, je dobré odpovědět na místo stejné, neboť lze předpokládat, že právě tam bude tazatel reakci očekávat. Po ukončení diskuse může být vlákno přesunuto jinam s tím, že na původním místě bude zanechán odkaz.
- každý příspěvek by měl být podepsán. Usnadňuje to orientaci v diskusi, není třeba dohledávat v historii, kdo který příspěvek kdy umístil. Podpis se vkládá tlačítkem na editační liště nebo pomocí
--~~~~
Uživatelské diskusní stránky[upravit | editovat zdroj]
Každý uživatel WikiSkript (a to i anonymní IP adresa) má přidělenu diskusní stránku. Ta slouží především ke komunikaci s tímto uživatelem. Patří sem uvítání, vzkazy uživateli, doporučení redakce apod.
Příliš se nedoporučuje uživatelům vkládat dotazy na vlastní diskusní stránku, kde si jich můžou redaktoři všimnout až za delší dobu. Vhodnější je umístit dotaz na diskusní stránku někoho z redaktorů či do sekce Ptáte se.
Diskusní stránky článků[upravit | editovat zdroj]
Na diskusní stránku článku patří především:
- připomínky k obsahu či formě článku;
- návrhy na přesunutí, sjednocení či rozdělení článku;
- redakční šablona a poznámky k redakci článku;
- upozornění např. na porušení autorských práv atd.
Každý záznam na diskusní stránku je vhodné doplnit příslušnou šablonou {{Diskuse}}, {{Přesunout}}, {{Sjednotit}}, {{Rozdělit}} a jinými (vizte Často používané šablony). Obecné dotazy k článku či například zprávy pro anonymního vkladatele článku je dobré doprovodit šablonou {{Zpracovat}}, jinak mohou být snadno přehlédnuty. Akutní dotazy a problémy se však vždy doporučuje řešit v diskusích uživatelů či na fóru (vizte výše).