Fórum:Žádané obrázky

Z WikiSkript

wiki4lístek
Vítáme Vás ve WikiSkriptech,
ve světě, který vzniká spoluprací. Tvořte ho s námi!
Máte skvělý nápad, otázku, nebo se chcete jen poradit? Neváhejte a zapojte se!
Nápověda
Nápověda
Dotazy a připomínky
Dotazy a připomínky
Obecná diskuse
Obecná diskuse
Redakční diskuse
Redakční diskuse
Akce
Akce
Nápověda vám pomůže se zorientovat ve WikiSkriptech. Zde se můžete zeptat a poradit. Nebo ostatním předložte vaše nápady! V této diskusi si můžete popovídat s dalšími uživateli WikiSkript. Prostor pro diskusi (nejen) mezi členy redakce WikiSkript. Můžete si vybrat ze spousty zajímavých akcí, na kterých se s vámi rádi uvidíme osobně!

Zde prosím vkládejte popisy či odkazy na obrázky, které je potřeba vytvořit či přepracovat a články do kterých mají být vloženy.

Je-li obrázek založen na již existujícím díle, musí obsahovat autorský přínos. Snažte se popsat vlastní představu nového obrázku tak, aby odpovídal potřebám Vašeho článku. Můžete uvést odkaz na obrázek, který se Vaší představě blíží a specifikovat čím ho vylepšit.

OpenMoji-color 15.0.0 1F4A1.svg Nově vytvořený obrázek prosím nahrejte na Wikimedia Commons, nemáte-li vážné důvody, proč jej nahrát přímo sem. Budou jej tak moci využívat nejen WikiSkripta, ale i řada dalších projektů, a přitom jeho vložení do článku zůstane stejně snadné jako dosud.





Cévní zásobení srdce[upravit | editovat zdroj]

Ahoj, v článku cévní zásobení srdce chybí schématický obtázek. Prosím o vytvoření schématu, třeba podobného jako je tento

Děkuju Bára

Ilustrace a. lusoria[upravit | editovat zdroj]

Ahoj,

Chtěl bych poprosit o nějakou jednoduchou ilustraci o průběhu arteria lusoria. Na commons jsou k dispozici jenom skeny z MRI, na kterých není anatomické uspořádání cév tak snadno vidět. Původně jsem obrázek vyhledával pro jiný svůj projekt, ale myslím, že by se hodil i pro zdejší článek.

Moc díky komukoli, kdo jej vytvoří.

--Jan Štěch.png Jan Štěch (e-mail) -- redakce WikiSkript 13. 2. 2024, 12:04 (CET)

Ilustrace rozdílu mezi placenta biloba a bipartita[upravit | editovat zdroj]

Ahoj všichni, měl bych další prosbu.

Potřebuji nějakou rychlou ilustraci rozdílu mezi placenta biloba a placenta bipartita. Je to primárně pro Anki balíček, co vytvářím pro spolužáky, ale určitě by se takový obrázek hodil i do článku. Ani na Commons jsem žádný nenašel.

Díky komukoli, kdo něco takového vytvoří.

Učebnicový popis rozdílu

Placenta biloba/triloba/multiloba je označení pro kompletní rozdělení placenty na dvě, tři nebo více přibližně stejně velké části komunikující pouze cévami a plodovými obaly.

Placenta bitpartita/tripartita/multipartita je označení pro nekompletní rozdělení placenty na dvě, tři nebo více přibližně stejně velké části komunikující různě širokými můstky z parenchymu placenty, cév a plodových obalů.

--Jan Štěch.png Jan Štěch (e-mail) -- redakce WikiSkript 30. 3. 2024, 23:45 (CET)

Aortokavální komprese[upravit | editovat zdroj]

Komprese aorty a v.cava inf. a vyřešení otočením těhotné na levý bok - pro článek Kardiopulmonální resuscitace v těhotenství a za porodu -- Sofcachillujenewyear.jpg Sofča

Aortokavalni-komprese.jpeg
Obrázek mám nakreslený dlouho, ale chtěla jsem ho ještě vektorizovat. Nicméně na to teď nemám časoprostor, takže prosím nějakého .svg-mastera o vektorizaci. Rovněž jsem nezvládla dohledat zdroj a licenci původního obrázku, zatím jsem nahrála tuto provizorní verzi v .jpeg a s licencí pro použití jen na WS (v popisu je odkaz na originální obrázek). Až bude lepší verze, prosím o smazání tohoto provizorního schématu.

--Bara.kapustova.vanoce.jpeg Barbora Kapustová 9. 12. 2024, 14:24 (CET)

Opravujte to jak chcete, ale za mě je to luxury, mockrát děkuji <3 -- Sofcachillujenewyear.jpg Sofča 14. 12. 2024, 15:41 (CET)

IM subepi/endokardiálně[upravit | editovat zdroj]

Ahoj, do článku o IM by se hodil obrázek ohledně lokalizace infaktu subepi/endokardiálně a STEMI/nonSTEMI, který by nějak znázornil/dovysvětlil příčinu patol EKG křivky. Díky --Jakub Vavra profil foto vanoce.jpgKubiV, redakce WikiSkript 7. 12. 2024, 22:34 (CET)

Schéma přechodu tonzilitidy do peritonzilárního abscesu/flegmony[upravit | editovat zdroj]

Ahoj, do článku o onemocnění horních cest dýchacích by se hodil schématický obrázek, kterak přechází zánět z mandlí skrze jejich pouzdro do peritonzilárního prostoru. Mám k dispozici nesvobodný obrázek z učebnice, mohu poskytnout jako předlohu. Děkuju, --Jan Štěch.png Jan Štěch (e-mail) -- redakce WikiSkript 7. 12. 2024, 23:59 (CET)