Diskuse s uživatelkou:Petul

Z WikiSkript

--Azrael (Antonín Šípek) 11. 11. 2009, 19:31 (UTC)


Vkládání článků od jiných autorů[upravit | editovat zdroj]

Milá kolegyně,

díky žes sem vložila další články z oboru onkologie. Nezapomínej prosím, pokud nejde o Tvé vlastní dílo, uvést autora, od kterého jsi text převzala. Při vložení nového článku je např. vhodné do shrnutí editace napsat "Se souhlasem autora převzato z Beneš, J., Studijní materiály. http://jirben2.chytrak.cz/materialy/onko_JB.doc" a na konci článku autora uvést v seznamu literatury.

Přeji hodně energie při práci z Wikiskripty. --Don-giovanni 22. 3. 2010, 15:17 (UTC)


Milý kolego,

děkuji Ti za radu, ale jedná se o mé první články a stále wikiskripta objevuju. Měla jsem schůzku s Míšou a asi jsem něco špatně pochopila, něco v tom smyslu, že když se vloží jeden článek a u něj se uvede zdroj objevi se to i u ostatních, což mi nedávalo smysl a právě zjišťuji že to tak asi opravdu není. Takže při každém vkládání článku musím ihned vložit zdroj? Ještě bych se chtěla zeptat jak se zkracuje nadpis, myslím tím, že otázky z onkologie jsou přípiš obsáhlé a na nové stránce muže být již upravená verze, zkrácená. Děkuji za radu.

Hezký den. --Petul 22. 3. 2010, 15:27 (UTC)

Na začátku každý tápeme, to je jasné, ale vedeš si dobře, jen tak dál! Nevím, co jste s Míšou přesně řešily, možná šlo o první vložení článku a jeho následné úpravy, ale to bych fabuloval...
Když tedy vkládáš nový článek, je zároveň vhodné už na konec článku dopsat zdroj (podobně, jak to máš ve článku Prevence a screening v onkologii). Do shrnutí editace napiš autora (tak jak jsi to udělala u zmiňovaného článku Prevence a screening v onkologii). Pokud na to zapomeneš, nic se nedějě, je možné to dopsat do shrnutí při příští editaci. Pokud budeš v úpravách článku pokračovat, stačí už jen popsat změny, které si provedla.
Souhlasím s Tebou, že nadpisy by neměly být zbytečně dlouhé, ale měly by být především výstižné. Proto bych pro otázku Metody nukleární medicíny v onkologii (scintigrafie, SPECT, PET) navrhl název článku Metody nukleární medicíny v onkologii. Do portálu by se pak vložil jako [[Metody nukleární medicíny v onkologii | Metody nukleární medicíny v onkologii (scintigrafie, SPECT, PET)]], aby zůstal zachován úplný název otázky.
Doufám, že se mi podařilo vyjádřit to srozumitelně, každopádně Ti jsem nápomocen při jakýchkoliv obtížích.
Příjemné odpoledne. --Don-giovanni 22. 3. 2010, 15:58 (UTC)


Ahoj Petro,

s potěšením koukám jak vkládáš články. Opravdu se musí do každého článku zvlášť vložit zroj. Zkracování názvů už Ti také jde. Pokud vložíš nějaký článek pod dlouhý název a pak to stejné pod zkrácený článek, neváhej duplicitní článek označit šablonou {{Smazat|duplicitní článek}} případně uvést jiný důvod. On už ho někdo smaže, aby se nám to tu nehromadilo.
podívej se na článek Obecné principy protinádorové léčby a porovnej v záložce Historie změny, které jsem provedla. Jsou to spíše detaily, ale myslím, že práci trochu ušetří - pokud vkládáš nadpis mezi == už není třeba ho jinak zvýrazňovat, to se stane automaticky.
Každý článek musí být zakategorizovaný, tzn. na konec vždy vlož [[Kategorie:daný předmět/obor]] v těchto konkrétních případeh to bude [[Kategorie:Onkologie]].

Přeji příjemnou práci s WikiSkripty! --Kotletka 31. 3. 2010, 12:41 (UTC)


Milá Petro,

děkuji za vložení několika článků. Jde Vám to dobře! Zkusil jsem dnes poupravit Zásady chirurgické léčby v onkologii (a přede mnou se tomu článku už věnovali další). Jde jen o maličkosti, vesměs úpravy tak, aby článek odpovídal zvyklostem WikiSkript. Podívejte se prosím na historii, jak píše výše uživatel:Kotletka.

Nyní by bylo užitečné, kdybyste se začala věnovat článkům, které vložil (nebo potřebuje vložit) někdo jiný. Tím Vám samozřejmě nechci bránit ve vkládání textů, které Vás z nějakého důvodu zajímají a zejména, na kterých chcete dále praovat,spíše se ale snažte vyhýbat prostému přetahování článků jiných autorů, s nimiž nemáte další záměr (to používáme jako počáteční trénink, a na to už jste příliš zkušená :-) ). Podívejte se prosím na Pokyny pro redaktory, a také na Úkoly pro redaktory. Postupně se prosím učte pracovat s šablonou {{Redakce}} a neváhejte zpracovávat články, které ostatní označilik redakčnímu zpracování.

Držím palce, aby se Vám nadále dařilo. V případě potřeby neváhejte kontaktovat Kotletku nebo mě. Zdravím--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 6. 4. 2010, 07:57 (UTC)

Ahoj Petro, narazil jsem na tvůj článek Anamnéza a fyzikální vyšetření v onkologii. Ve článku však není uveden zdroj a tak jsem tě chtěl poprosit o doplnění.

--Jiri Mudrunka.jpg Jiří Mudruňka -- redakce WikiSkript 10. 12. 2010, 15:52 (CET)