Diskuse s uživatelem:Ondrejsmakem/Archiv

Z WikiSkript

Preparáty ke kurzu Buňka a tkáně[upravit | editovat zdroj]

Vážený kolego,

děkujeme za vytvoření stránky Preparáty ke kurzu Buňka a tkáně. Dovolil jsem si ji formálně přejmenovat - jde o technickou drobnost, která má význam pro funkci a správu WikiSkript, věřím, že Vám to nebude nijak proti mysli. Trochu mě překvapila kombinace češtiny a angličtiny na Vaší stránce. Jde o novinku, která dosud není ve WikiSkriptech obvyklá. Pokud byste měl čas, rád bych Vás pozval na setkání lidí, kteří se WikiSkripty více zabývají (tzv. "wikičaj"), které se bude konat v úterý 7.10. od 16.00 v Čajovně Na Cestě, Kateřinská 4, Praha 2. Mohli bychom se Vašim příspěvkům trochu věnovat.

Děkuji Vám za Vaše užitečné příspěvky a přeji Vám, aby se Vám práce ve WikiSkriptech dařila.
Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 19.9.2014, 08:16
Děkuji za zájem a milé přivítání.

Bude - li to v mých silách, rád dorazím. Děkuji za všechny dobře míněné rady a opravy/úpravy, jsem na WS nový a spoustu věcí neznám a neumím. Budu zatím propojovat tento seznam s preparáty, které už na WS jsou, časem třeba doplním z našeho archivu a též přidám popisky, kde bude třeba. Také se mi líbí možnost používat imagemap. Myslíte, že dvojjazyčnost té stránky je na škodu? Pokud by s ní lidé z komunity WS nesouhlasili, stránku bych předělal - ovšem čím dřív, tím líp, bude to lehčí práce. Přeju pěkný den

Ondřej Balík
Ondrejsmakem (diskuse) 19.9.2014, 08:39
Nedokážu Vám odpovědět - proto bych rád, aby si o tom popovídalo víc lidí. WikiSkripta ctí zásadu, že co je užitečné, je správně. Na druhou stranu opakovaně se objevují připomínky, že WikiSkripta nemají být kontaminována jinými jazyky. A aby toho bylo k přemýšlení víc, existuje i anglická mutace WikiSkript, www.wikilectures.eu, která je ovšem prakticky mrtvá, a i ve WikiSkriptech několik technických možností, jak takovéto situace řešit.

Zatím pokračujte, jak jste začal, s případnými úpravami mohou pomoci i další.

Děkuji za čas, který WikiSkriptům věnujete, věřím, že Vaše příspěvky budou užitečné Vašim kolegům.
Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 19.9.2014, 09:17

Kategorizace preparátů[upravit | editovat zdroj]

Dobrý den, mohl byste v budoucnu nahrávané histologické preparáty kategorizovat jako "Histologické preparáty"? Kategorie Histologické preparáty je podkategorií kategorie Obrázky, takže už fotky preparátů přímo do kategorie Obrázky neumisťujte, byla by to zbytečná duplicitní kategorie. S pozdravem.
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 23.9.2014, 17:37

Dokončení článku[upravit | editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme za Váš zájem o WikiSkripta a vytvoření článku Weigert van Gieson barvení, bohužel již delší dobu nebyl upravován. Mohu Vás poprosit o dokončení nebo doplnění článku, nejlépe včetně použité literatury, a následně o odstranění šablony pracuje se. V případě nejasností neváhejte kontaktovat redakci. Hezký den.
Michaela Balejova.jpg Michaela Balejová -- redakce WikiSkript 18.12.2014, 14:15

Poznávačka v histologii[upravit | editovat zdroj]

Dobrý den,

Hanka Dittrichová a já pracujeme na poznávačce. Lepší než ji popisovat bude, když vám dám link na testovací verzi (chvilku se to načítá, je tam 180 vzorečků). Zatím to losuje pouze z Kategorie:Poznávačka - chemické vzorce. Jsou tam vzorce, co je třeba prý znát ke zkoušce z biochemie na 1. LF UK. Chtěli bychom poznávačku rozšířit o další obory (nástřel možných poznávaček) - i histologii. Chci se zeptat, mohli bychom takhle využít nějaké vámi nahrané soubory (do modulu SFLT?) ? Jde nám pochopitelně o archetypické preparáty, které by měl umět každý student jednoduše poznat. Pokud jste už takové obrázky nahrál, mohl byste je zakategorizovat do,, Kategorie:Poznávačka - Histologie - tkáně,? Pokud vás napadají další kategorie, klidně založte (založíme), toto jsou jen ty, které mě napadli včera pozdě večer :-) Pokud nebude obrázků dostatek a nápad se vám bude líbit, můžeme další obrázky společně dohledat na commons. Doufám, že se nám podaří vytvořit pěkný testovací prográmek pro histologii.

Díky předem,
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 24.2.2015, 20:44
Dobrý den,

nepodařilo se mi tu poznávačku zprovoznit. Preparáty samozřejmě použít můžete, jsou licencovány ke svobodnému použití :) Se systémem wikiSkript mám velice malou zkušenost, zadat kategorii u obrázku ale snad zvládnu. Budu teď nahrávat nové verze obrázků s popisky, to se pro účely poznávačky moc nehodí, že? s pozdravem

Ondřej
Ondrejsmakem (diskuse) 6.3.2015, 08:46
Dobrá, obrázky použijeme. Pokud bych mohl požádat, tak nechte na wikiskriptech i ty nepopsané obrázky, nahrajte ty s popisky třeba pod stejným jménem, ale s nějakým rozlišovačem, abychom mohli v budoucnu využít obě verze. Děkuji.
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 7.3.2015, 17:54
Poradíte mi, prosím, jak nahrát nový, popsaný obrázek tak, aby byl na místě původního? Zatím jsem to dělal prostřednictvím "nahrát novou verzi souboru", stará verze se dá obnovit, ale nevím, jestli je přes wikiCommons přístupná..
Ondrejsmakem (diskuse) 11.3.2015, 09:13
Na místo původního souboru se dá nahrát jenom pouze přes "nahrát novou verzi souboru". Ale možná bude zbytečné takto natvrdo označovat všechny preparáty, jak jsem viděl v posledních změnách, že jste dnes nahrál. Podívejte se prosím na tento obrázek, mohli bychom stejnou věc zprovoznit i zde na ws. Vybrané struktury by pak šlo orámečkovat přímo na nepopsaných fotkách a rovnou je popsat.
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 11.3.2015, 17:43
Rád poskytnu naše obrázky a rád je i popíšu, ale na tvorbu imagemap a podobných vychytávek nemám čas ani chuť...pokud bychom vymysleli nějaký způsob spolupráce, který by mi umožňoval věnovat se tomu, čemu rozumím, a zároveň by výsledky byly názornější a funkčnější, budu samozřejmě rád.

S pozdravem

OB
Ondrejsmakem (diskuse) 12.3.2015, 08:12
No, zrovna označování preparátů pomocí toho udělátka, na které jsem odkazoval je o mnoho jednodušší, než preparáty číslovat a pak je nahrávat. V nahraném nepopsaném obrázku jen tažením myši vytvoříte obdelník a tím označíte strukturu, kterou následně popíšete a uložíte. Odpadá tak mnoho kroků, ale to si můžeme vysvětlit osobně na té schůzce.
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 13.3.2015, 18:46
Právě jsem zjistil, že studujete na naší fakultě. Nechtěl byste se někdy potkat u kafe a probrat to osobně?
Ondrejsmakem (diskuse) 12.3.2015, 08:16
Zdravím, pánové. Právě jsem mluvil s Uživatel:Tpmirchi, který se histologickým obrázkům věnuje ještě z jiného pohledu. Nechtěli byste se potkat i s ním? Myslím, že by stálo za to trochu sjednotit síly, neboť se tomuto poli věnuje hodně energie a bylo by škoda, aby se síly tříštily. Pokud nebudete proti, zkusíme najít vhodný termín - více pošlu e-mailem.
Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 12.3.2015, 14:53
Dobrý den, pane doktore, rád se s kolegy histology setkám.
Ondrejsmakem (diskuse) 12.3.2015, 14:58
Dále se v nahrávání a popisování preparátů účastní uživatelka Uživatelka:PetraMar, také bych ji na schůzku pozval.
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 13.3.2015, 18:46
Jasně, ať se zúčastní každý, kdo má k tématu co říct.

Pokud vám to všem vyhovuje, rád se s vámi setkám u nás na fakultě v místnosti 311. Bývám tam každý všední den cca. od 8 do 15. Pokud ne, domluvíme jiné místo.

Ondřej Balík
46.135.52.4 14.3.2015, 03:35