Průvodce:Tutoři (3. LF UK)
Z WikiSkript
Tutorský systém[upravit | editovat zdroj]
Počátek vysokoškolského studia může představovat poměrně velký stres – nové prostředí, noví lidé, velké množství informací, které je nutno vstřebat „ihned, nejlépe ještě dříve“. Většinu těchto faktorů nepochybně úspěšně zvládnete sami. Může se však stát, že vám přijde vhod služba, poskytovaná prostřednictvím fakultních tutorů. Studenti se mohou na některého z nich obrátit přímo s jakýmkoli problémem, který se týká studia či jeho sociální situace, zdravotního stavu a hledání lékaře, psychologa, v neposlední řadě pomoci při případném hledání brigádního uplatnění ve zdravotnictví atd. Tutoři jsou k dispozici studentům k osobnímu jednání zpravidla po předcházející domluvě, ideálně prostřednictvím emailu.
Hlavní úkoly tutorů[upravit | editovat zdroj]
- Zejména v průběhu I. cyklu pomáhají studentům v adaptaci na vysokoškolské prostředí a na způsob výuky v rámci integrovaného programu.
- V případě potřeby zprostředkovávají kontakt mezi studenty a věcně příslušným proděkanem či jiným funkcionářem 3. LF. V případě potřeby zajišťují i základní orientaci studentů v nabídce zdravotnických, sociálních a psychologických služeb poskytovaných věcně příslušnými organizacemi.
- Zajišťují nebo zprostředkovávají studentům poradenství zejména při vzniku problémů týkajících se průběhu či organizace studia či při vzniku obtížné sociální situace.
- Aktivně informují studenty o možnostech studentské vědecké aktivity a studentských volitelných kursů.
- Podílejí se na analýze výstupů z evaluace výuky na 3. LF.
- Stručně řečeno – sbor tutorů slouží k rychlému a pružnému řešení problémů studentů, a to v oblasti bezprostředně studijní, v oblasti sociálně-organizační a v oblasti uplatnění studentů v rámci vědeckovýzkumných aktivit a jejich uplatnění na trhu práce.